• Temel Excel
  • Orta Excel
  • İleri Excel
  • Uzman Excel
  • Macro Excel
  • Excel Web
  • Excel Dashboard
Excel Temel eğitiminde; Excel ile yeni tanışan ya da az seviyede bilgisi olan kullanıcılar, Excel arayüzüne, kullanımına ve ana mantığına hakim olabileceklerdir. Bu eğitimle; iş hayatınızdaki hesaplamaları kolay bir biçimde gerçekleştirerek zamandan ve emekten tasarruf edebilir, verileri filtreleyerek ya da sıralayarak ihtiyaca uygun işlevsellikte görüntüleyebilir, formüllü hücreleri kopyalayıp yapıştırırken formül yapısının bozulmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca tablo, SmartArt, hiyerarşi ve grafiklerin tüm özelliklerini öğrenip aylık cirolarınız, gelir gider tablolarınız gibi önemli verilerinizi görselleştirerek daha anlamlı hale getirebileceksiniz. Yazdırma ayarları sayesinde, çıktıları kendi kontrolünüzde tutup verileri tek bir sayfada yazdırarak gereksiz çıktıların önüne geçebilecek ve başlıkların her sayfada çıkması gibi birçok işleve hakim olabileceksiniz.
Not: Bazı özellikler, firmada kullanılan MS Office versiyonu uygun olduğu takdirde anlatılacaktır. Alınan eğitimin mevcut bilgi seviyenize uygun olması, eğitimden maksimum düzeyde faydalanmanızı sağlar. Bu nedenle Excel seviyenizin doğru belirlenmesi için Seviye Tespit Sınavı öneririz. Seviye Tespit Sınavımız 20 soru ile mevcut bilgi seviyenizi Temel, İleri ve Uzman olmak üzere seviyelendirir. Sınav talebi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut bilgi seviyeniz hakkında, Seviye Tespit Sınavından önce bir değerlendirme yapmak istiyorsanız aşağıdaki Excel Temel sorularını yanıtlayabilirsiniz. En az 7 soruya cevaptaki gibi doğru çözümü belirtemiyorsanız bu eğitime katılmanızı öneririz. 7 ve üzerinde doğru yanıtınız varsa, Excel İleri eğitimi almak için hazırsınız. Dilerseniz Excel İleri Eğitim İçeriği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Excel’de mutlaka bilinmesi gereken kavramlar ve özellikler, Excel arayüzüne hakim olmak ve orta seviyede bilinmesi gereken Eğer, Ve, Tarih, EMetinse, MetinBirleştir, Düşeyara, vb. formüller bu eğitimde öne çıkarılmıştır. Orta- İleri Eğitim sayesinde öğrenilen kısayollar ile rutin işler hızlanacak, arayüz hakimiyeti artacak, veri analizi, tablo ve liste farkını öğrenecek, hızlıca tablolar üzerinde görsel filtreler kullanabilecek, formül yazmanın inceliklerini öğrenecek ve daha birçok özelliği kullanabileceksiniz
Not: Bazı özellikler, firmada kullanılan MS Office versiyonu uygun olduğu takdirde anlatılacaktır.
Bu eğitime; Excel Temel eğitim içeriğine hakim olan, Excel’de fonksiyonları ve işlevleri öğrenip var olan bilgilerini derinleştirmek ve iş senaryolarını daha kısa zamanda çözmek isteyen kişiler katılmalıdır. Bu eğitimle Excel’de her işlemin özel bir yöntemi olduğunu görecek ve bu yöntemlerin iş hayatınıza olumlu etkisini fark edeceksiniz. Verileri daha kolay yönetmek için tasarlanmış fonksiyonları, işlevleri ve veri analizi yaparak hızlı bir şekilde rapor hazırlayabilmenizi sağlayan Pivot Table’ı detaylıca öğrenebileceksiniz. Düşeyara ile istediğiniz tablodan veri çekebilecek, tabloları karşılaştırabilecek, Doğru-Yanlış ibarelerini doğru bir şekilde kullanarak fonksiyonlarınızı kısaltabileceksiniz. Veri doğrulama ile hücrelere girilen değerleri kısıtlayabilecek veya koşullu biçimlendirme ile girilen verilerin analizini hızlıca yapabileceksiniz. Böylelikle hücreleri kullanan değil onları yöneten olacaksınız. Aynı zamanda ekip arkadaşlarınızla ortak belge üzerinde çalışmanın inceliklerini görecek, dokümanlarınıza istediğiniz güvenlik ayarlarını uygulayabileceksiniz.
Not: Bazı özellikler, firmada kullanılan MS Office versiyonu uygun olduğu takdirde anlatılacaktır. Alınan eğitimin mevcut bilgi seviyenize uygun olması, eğitimden maksimum düzeyde faydalanmanızı sağlar. Bu nedenle Excel seviyenizin doğru belirlenmesi için Seviye Tespit Sınavı öneririz. Seviye Tespit Sınavımız 20 soru ile mevcut bilgi seviyenizi Temel, İleri ve Uzman olmak üzere seviyelendirir. Sınav talebi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut bilgi seviyeniz hakkında, Seviye Tespit Sınavından önce bir değerlendirme yapmak istiyorsanız aşağıdaki Excel İleri sorularını yanıtlayabilirsiniz. En az 7 soruya cevaptaki gibi doğru çözümü belirtemiyorsanız bu eğitime katılmanızı öneririz. 7 ve üzerinde doğru yanıtınız varsa, Excel Uzman eğitimi almak için hazırsınız. Dilerseniz Excel Uzman Eğitim İçeriği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu eğitime; Excel İleri eğitim içeriğine hakim olan, Excel’de fonksiyonları ve işlevleri daha ileri götürüp çok detaylı işlemlerin içinden çıkmak isteyen ve ileri veri analizi yöntemleri ile verilerinde baştan uca denetim sağlamak isteyen kişiler katılmalıdır. Uzman Excel eğitimi ile İndis, Kaçıncı gibi fonksiyonlarla ileri dinamik aramalar yapabilir, Düşeyara’yı içiçe, joker karakterlerle ya da birden fazla koşula göre kullanabilirsiniz. Mantıksal fonksiyonları Çokeğer, Emantıksalsa, Ehata gibi fonksiyonlarla daha etkin kullanarak karar verme ifadelerini oluşturabilirsiniz. Ayrıca farklı yöntem ve yapıları öğrenerek dış kaynaklardan veriler çekebilecek, Excel’in Veri Doğrulama ve PivotTable gibi güçlü araçlarına özel formüller yazarak işiniz için en uygun çalışmaları sağlayabileceksiniz.
Not: Bazı özellikler, firmada kullanılan MS Office versiyonu uygun olduğu takdirde anlatılacaktır. Alınan eğitimin mevcut bilgi seviyenize uygun olması, eğitimden maksimum düzeyde faydalanmanızı sağlar. Bu nedenle Excel seviyenizin doğru belirlenmesi için Seviye Tespit Sınavı öneririz. Seviye Tespit Sınavımız 20 soru ile mevcut bilgi seviyenizi Temel, İleri ve Uzman olmak üzere seviyelendirir. Sınav talebi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut bilgi seviyeniz hakkında, Seviye Tespit Sınavından önce bir değerlendirme yapmak istiyorsanız aşağıdaki Excel Uzman sorularını yanıtlayabilirsiniz. En az 7 soruya cevaptaki gibi doğru çözümü belirtemiyorsanız bu eğitime katılmanızı öneririz. 7 ve üzerinde doğru yanıtınız varsa tebrikler, Excel Uzman seviyesindesiniz. Dilerseniz Excel Custom Eğitim İçeriği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Excel Makroları, VBA (Visual Basic for Application) diliyle yazılan programlardır. Excel’de VBA kodlarını kullanarak özel uygulamalarınızı çok kısa sürelerde doğru ve hızlı şekilde geliştirebilirsiniz. Normal şartlarda işlemlerinizi yaparken Excel’de var olan özellikleri kullanarak bir yere kadar gelirsiniz fakat bu işlemleri otomatize etme ihtiyacı duyarsanız ya da birkaç işlemi birbirine bağlı olarak çalıştırmak isterseniz makroları kullanmak en doğru çözüm olacaktır. Bu sayede çalışmalarınızı özelleştirebilir ve çok fazla zaman alan işlerinizi çok kısa sürelerde yapabilir duruma gelebilirsiniz. Excel Makro eğitimleri sonunda VBA bilgi seviyenizi artırarak kendinize özel uygulamalar geliştirebilir az kod ile çok büyük işler başarabilirsiniz.
Excel ile Webden Veri Alma/Gönderme Eğitimi; lokalinizdeki web sitelerinden veya E-Ticaret, Haber, Spor, Finans, TCMB vb. web sitelerinden verileri hızlıca Excel’e çekerek analizler yapabileceğiniz eğitimimizdir. Excel ile Web Sayfası ilişkilerini bu eğitimle sağlayabilir hâle geleceksiniz. Login girişli web sitelerine de kullanıcı adı ve parolanızı girip ilerleyebilirsiniz. Bu eğitimle Temel HTML, CSS yapılarını da öğrenmiş olacaksınız.

Hemen Teklifinizi oluşturalım

Start typing and press Enter to search

X