Skip to content

Sürdürülebilir
Yaşam Alanları

İklim değişikliği ile mücadele ve sürdürülebilir alanlar yaratma konusunda çalışmalar yaparak, kurumsal karbon ayak izini azaltmaya yarayacak çözümler sağlıyoruz.

Sürdürülebilirlik konusunda duyarlı olan markaların dijital dönüşümlerini destekleyecek çözümlerle yaşam alanlarını şekillendiriyoruz.

Sürdürülebilirlik için öncelik alanları

Sürdürülebilir ekipler

Sürdürülebilir süreçler

Sürdürülebilir alanlar

Adım 1: Emission Impact Dashboard

Emisyon Etkisi Panosu , Exchange Online, SharePoint Online, Teams gibi pek çok Microsoft 365 servisinin şirketinizin karbon ayak izi üzerindeki etkisini ölçmesine ve emisyonları, hizmete ve veri merkezine göre detaylandırmasına olanak sağlar. Emisyon Etkisi Panosunu Power BI'a ekledikten sonra şirketlerin karbon ayak izi verilere dayanarak ölçümlenir. Çok kısa bir sürede uygulama yapılandırarak, çevreye karşı nasıl katkıda bulunduğunuzu keşfedin.

Adım 2: Microsoft Sürdürülebilirlik yöneticisi

Şirketinizde kullanılan uygulamaları ve süreçlerinizi Microsoft sürdürülebilirlik yöneticisine bağlayarak organizasyonunuzun toplam etkisini ölçebilir, dönemlik ve yıllık analizler yapabilir ve gelişmiş raporlar oluşturabilirsiniz. Sürdürülebilirlik yöneticisi IOT cihazlardan lokal IT kaynaklarına kadar pek çok farklı verinin uluslararası standartlara göre uygun sürdürülebilirlik analizini yapar ve sürdürülebilir çalışma ortamları için yol haritanızı oluşturmanıza destek olur.

Çevreci Çözüm ve Ürünler

Sürdürülebilir ofislerin yaratılması konusunda farkındalık yaratmak için geliştirdiğimiz ürünlerin çevreye ve şirketlere katkısını önemsiyoruz.

Kurumunuzu dijital dönüşümün bir parçası yapacak ürün ve çözümlerimizi keşfedin.

Envisense ile Enerji Yönetimi

Düşük enerji tüketimi, veriye dayalı iş yeri ve sürdürülebilir çevreci ofislerin yaratılmasında gerekli ortamı hazırlar. Tek bir arayüz üzerinden ofislerdeki aydınlatma, klima, havalandırma gibi cihazlarınızı yönetmenizi kolaylaştırır. Açık bulunan aydınlatma, havalandırma ve benzeri cihazlar uzaktan kontrol edilerek, boşa enerji tüketiminin önüne geçilir. Bu sayede enerji tüketimi dijital platform üzerinden takip edilir ve yönetilir.

SIGNandGO ile Dijital Kartvizitler

SIGNandGO ile tasarlanmış imza banner’ları sayesinde kartvizitler dijitale taşınır. Kağıt israfı gerektiren kartvizitlere veda ederken, marka bilinirliği artar. Özel imza tasarımları ile çalışanlar markanızın bilinirliğini yansıtan elçiler olur. SIGNandGO ile tasarlanan ve yönetilen e-mail imzaları sürdürülebilirliğe katkı sağlar.

Velocity ile Dijital Ofisler

Velocity Intranet, dijital çalışma alanlarını baştan tasarlar. Tüm Çalışanların belge alış-verişlerini, anketlerini, duyurularını veya tebrik mesajlarını tek bir platform üzerinden herkese ulaştırır. İçinde barındırdığı özel uygulamaları sayesinde izin, masraf, avans gibi kağıt israfına neden olan tüm işlemlerin dijital bir platform üzerinden yönetilmesine olanak tanır. Sürdürülebilir iletişim ve çevreci dijital ofislerin yaratılmasında en fazla katkıyı Velocity sağlar.

Hodoor ile
temassız kapı yönetimi

Çalışanların işyeriniz içerisindeki farklı geçiş alanlarındaki aktivitelerini takip etmek, Pandemi ve benzeri salgın hastalıklarda bulaşı minimuma indirir. Hodoor ile giriş-çıkış verileri toplanır. Herhangi bir hastalık durumunda hastalanmış çalışanların hangi günler ofiste olduğu veya kimlerle aynı anda aynı yerde bulunduğu kolaylıkla tespit edilir. Kapı kollarına temasın kalmadığı, verilerin tek bir panel üzerinden takip edildiği sürdürülebilir alanlar oluşturulmasında büyük rol oynar.

Masa Rezervasyon Uygulaması ile sağlıklı yaşam alanları

Masa Rezervasyon Uygulaması, şirket içi çalışan planlama süreçlerininin en kolay şekilde yönetilmesini sağlar. Çalışanların hibrit düzende ofise gelmek istedikleri zamana göre boş masaları tek bir panel üzerinden rezerve etmelerine olanak tanır. Rezerve edilen masalara ve sağlıklı çalışma ortamının ihtiyacına göre ofislerdeki kişi sayısı dengesi korunur. Tüm süreçlerin tek bir panel üzerinde yönetildiği, zaman israfının en aza indirildiği sürdürülebilir akışlar sağlanır.

Denetim Uygulaması ile dijitale aktarılan süreçler

Denetim Uygulaması ile Şube denetimleri kolaylıkla yapılır ve hızlıca raporlanır. Bu sayede güncel vardiya, stok, denetim sistemi düzenli bir şekilde tutulur. Dijitale taşınan süreçler kağıt israfının önüne geçer ve sürdürülebilirliğe destek olur.

Arıza bakım uygulaması ile sürdürülebilir sistemler

Arıza bildirimi oluşturma, arıza talebinin ekibe ya da kişilere atanması, teknik ekip bilgilendirilmesi, satın alma onay süreçleri gibi arıza bakım aşamaları uçtan uca işlenir. Manuel yönetilmesi gereken işlemler tek bir platform üzerinden dijitale taşınır. Bu sayede boşa harcanılan zaman ve resmi evrak işleri ortadan kalkar. Bu sayede sürdürülebilir iş akışları oluşturulur.

Teams ile sürekli iletişimde kalan çalışanlar

Microsoft Teams ile şirket içi iletişimin uzaktan çalışırken dahi güçlendirilmesi, e-posta trafiğinin azaltılması ve organizasyon kültürünün dijital ortama aktarılması sağlanır. Bu sayede çalışanlar değişim yönetim süreçlerine daha kolay adapte olur. Kağıt, doküman alış verişlerinde ciddi azalmalar olur ve çevreci sürdürülebilir ofislerin hazırlanmasında büyük rol oynar.

Geliştirdiğimiz ürün ve sunduğumuz çözümlerle çevreci alanların tasarlanmasında büyük bir rol oynarken, şirketlerin iletişim süreçlerinin ve iş akışlarının da sürdürülebilir olmasına önem veriyoruz.