Skip to content

Yeni SharePoint uygulama çubuğu ile tanışın

Yeni SharePoint uygulama çubuğu ile tanışın

Genel gezinme özelliğine sahip SharePoint uygulama çubuğu ile tanışın!

SharePoint modern iletişiminiz ve ekip siteleriniz, yakında özelleştirilebilir genel gezintiye ve diğer intranet kaynaklarına hızlı erişim sağlayan SharePoint uygulama çubuğunu içeriyor olacak. SharePoint uygulama çubuğu, bu sitelerdeki kullanıcılar SharePoint’te nerede olurlarsa olsunlar, önemli içerik ve kaynakları kendileri için kolayca erişilebilir hale getirir.

Bu güncelleme kurumunuzu nasıl etkileyecek?

Kullanıcılar, SharePoint uygulama çubuğuna SharePoint başlangıç sayfasındaki tarayıcının sol üst tarafından ve modern SharePoint siteleri üzerinden erişebilirler. SharePoint uygulama çubuğu genel olarak yol bulma konusunu geliştirir ve siteler, haberler ve dosyalar için kişiselleştirilmiş içeriği dinamik olarak görüntüler.

SharePoint app bar

Uygulama çubuğu, önemli intranet kaynaklarına yönlendiren özelleştirilebilir genel gezinme özelliğine sahiptir. Kişiselleştirilmiş içerik, haberler ve dosyalar Microsoft Graph tarafından yönlendirilir ve özelleştirilemez.

Hazırlanmak için yapmanız gerekenler

Lütfen destek belgesindeki bu yönetici notlarını inceleyin.

Eğer herhangi bir işlem yapmazsanız, yeni SharePoint uygulama çubuğu SharePoint modern iletişim ve ekip sitelerinizde görünür olacaktır. Siz çubuğu özelleştirene kadar, genel gezinme giriş noktası, kullanıcılarınızı SharePoint başlangıç sayfalarına yönlendirecektir.

 

Anahtar Noktalar

  • Microsoft 365 ID 70576 numaralı yol haritası
  • Zamanlama:
    • Zamanlama tam olarak daha sonra Microsoft tarafından belirtilecektir.
  • Kullanıma sunma: kiracı ve kullanıcı seviyesi
  • Eylem: gözden geçirin ve değerlendirin

 

Bu özelliğin bağlı olduğu yol haritasını buradan inceleyebilirsiniz.
Eğer hala Teams’e gelmekte olan Anonim Sunucular özelliğinden bahsettiğimiz yazımızı okuma fırsatı bulmadıysanız, buradaki yazımızdan yeni işlev ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.
Artık Teams’te kurumunuz genelinde arka plan ekleyebiliyor olacaksınız, herkesin tek tek bununla uğraşmasına gerek kalmayacak! Nasıl mı? Bu yazımızdan tüm ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Daha fazla güncellemelerden haberdar olmak ve önemli detayları gözden kaçırmamak için blog sayfamıza göz atmayı ve takipte kalmayı unutmayın.

Bir dahaki yazımızda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın!  👩‍💻