Microsoft Outlook Spaces

Bu yazımızda, henüz resmî duyurusu yapılmayan Microsoft Outlook Spaces ‘le ilgili bilgi veriyor olacağız. Görünen o ki; Outlook bomba gibi geliyor. Whiteboard görünümü, sürükle bırak deneyimi, farklı uygulamaları tek bir ekranda görüntülenmesi gibi konularda oldukça iddialı görüyorum. Videoda dikkat etmenizi istediğim bir ayrıntı var, o da; birden fazla proje için aynı ayrı whiteboardlarda görüntüleme yapabileceğiz. 

 

Microsoft, tüm belgeleri birleştiren bir proje yönetim aracı olan Microsoft Outlook Spaces üzerinde çalışıyor. Adresi bu olacak; https://outlook.office.com/spaces henüz bu adres yapım aşamasında görünüyor. Sızıntılarla ünlü bir Twitter hesabı WalkingCat , Outlook Space ile ilgili çevrimiçi bir video paylaştı. Bu tarz sızıntıları takip etmek isterseniz Twitter’da WalkingCat ‘i takip edebilirsiniz.

 

Outlook’un web sürümünden erişilebilen bu yeni araç, belirli bir projenin farklı bilgilerini daha hızlı bir şekilde düzenlemeyi ve görüntülemeyi mümkün kılıyor. Kullanıcının çeşitli Office 365 araçlarından bilgileri sabitleyebileceği bir beyaz tahta şeklinde olacağı görülüyor.. Şimdiden Microsoft Outlook Spaces ‘i dört gözle bekliyorum.. 😎

 

Outlook Alanlarını Etkinleştirme

Outlook Spaces ‘i şimdi kullanmak istiyorsanız, WalkingCat biraz erken etkinleştirmenin bir yolunu bulmuş . Outlook.office.com/spaces adresini açıp tarayıcınızdaki geliştirici araçlarına gitmeniz yeterlidir (F12 tuşuna basın). Oradan, geliştirici araçlarındaki Konsol sekmesine gidin, aşağıdaki kodu kopyalayıp konsola yapıştırın ve Enter tuşuna basın:

localStorage.setItem(“featureOverrides”, “outlookSpaces-enabled”)

Bundan sonra, tarayıcınızı yenileyin ve ilk projenizi oluşturarak Outlook Spaces ‘a başlamanıza izin verilir:

 

Dilerseniz aşağıdaki adımları izleyerek deneyebilirsiniz.

  1. Https://outlook.office.com/spaces adresini ziyaret edin
  2. Web tarayıcınızda DevTools-> Application-> Storage-> LocalStorage’ı açın
  3. Öğe ekle: key: “featureOverrides“, değer: “outlookSpaces-enabled”
  4. Web tarayıcısını yenile

 

Diğer güncel yazılarımızı da yine blog sayfamızda bulabilirsiniz.
Bu yazımızı çevrenizle paylaşarak birçok kişinin de bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. 👍🏻

office_imza_son

Start typing and press Enter to search

hücreyi resim olarak kopyalarasgdizi fonksiyonu
X