Yeni teknolojilerle birlikte değişen iş süreçlerinize çalışanların uyum sağlaması başarılı bir şirket kültürü için en önemli unsur. Değişim Yönetimi başarı modellerini ve size özel teknoloji adaptasyonu yol haritalarını birlikte tasarlayalım.  

FARKINDALIK

 • Değişim ihtiyacına ilişkin.
 • Değişimin niteliğine ilişkin.

İSTEK

 • Değişimi desteklemek için.
 • Değişime katılım ve bağlılık sağlamak için.

BİLGİ

 • Nasıl değiştirileceğine ilişkin.
 • Yeni beceri ve davranışların nasıl uygulanacağına ilişkin.

YETENEK

 • Değişimi uygulamak için.
 • Performans göstermek için.

PEKİŞTİRME

 • Değişimi sürdürmek için.
 • Değişim etrafında bir kültür ve uzmanlık oluşturmak için.

PEKİŞTİRME

PEKİŞTİRME

Alışkanlıklarımıza geri dönme doğal bir eğilimdir; bu yüzden değişimi gerçekleştirmek zor olsa da, değişimi sürdürmek daha zordur. Bu nedenle değişimin pekiştirilmesi için mutlaka zaman ayrılması gerekir.

YETKİNLİK

YETKİNLİK

Yetkinlik(beceri), bireyin değişim sürecindeki değişimin asıl gerçekleştiği aşamadır. Beceri, ilgili bilgileri edindip yeterli pratikten sonra, bu bilgliler ile beklenen performans sonuçlarına ulaşabilmesi durumu olarak tanımlanabilir.

BİLGİ

BİLGİ

Başarılı değişim için farkındalık ve istek oluştuktan sonraki aşama “Bilgi” fazıdır. Burada bilgi, hem değişimin nasıl gerçekleşeceği bilgisi hem de bu değişim gerçekleşirken edinilmesi gereken yetenekler ve davranışlar anlamındaki bilgidir.

İSTEK

İSTEK

Bireyler, değişimin neden gerekli olduğu konusunu yeterince anlayıp özümsediğinde, değişime destek olmak için istek duymaları ve katılmak için karar vermeleri, başarılı değişimin bir sonraki adımı olacaktır.
Değişime duyulan her farkındalık, değişim arzusu ve katılma isteği ile sonuçlanmamaktadır. Farkındalıkta olduğu gibi, istek/arzu, ancak birey “Bu değişimin bir parçası olacağım” dediğinde elde edilir.

FARKINDALIK

FARKINDALIK

ADKAR Modeli’nde ‘Farkındalık’, “bir değişimin o anda gerçekleştiğinin farkında olmak” demek değildir, daha gerçekleşmeden önce “değişime ihtiyaç olduğunu farkında olmak” olarak tanımlanır.

TEAMWORK GRAPHIC
velocity_teams

Microsoft Teams

Şirketler kurum içi iletişim süreçlerini hem iş hem de sosyal anlamda dengede tutmakta zorlanıyor. Ekip ruhunu yükseltmek, çalışanların ortak dosyalara erişimi, duyuruları aynı anda duyurabilme, ortak çalışma alanları yaratmak  Microsoft Teams ile mümkün hale geliyor. Yeni nesil kurumsal iletişim platformu olan Teams ekipler arası iş birliklerinde üst düzey verimlilik sağlar. Aynı anda çalışma dosyasında çalışabilen ekipler birbirleriyle video konferans yapabilirler. Tek bir çatı altında hem belge alışverişini güvenli bir şekilde gerçekleştirirken ofis uygulamalarını kolayca kullanabilirler.

teamwork_mngkargo
teamwork_tofas
teamwork_aris
teamwork_nef
teamwork_kordsa
teamwork_corendon
teamwork_oztiryakiler
teamwork_carrefoursa
omron
perfetti-logo
 • Microsoft Teams uygulamasını çalışanlarımıza şirket geneli bir lansman etkinliğiyle duyurduk ve sonrasında bir dizi eğitim ve  oyunlaştırma içerikli etkinlikle kullanıcı adaptasyonunu sağladık. Bu şekilde inovatif içeriklerle bizi tanıştırdığı için PEAKUP ile çalışmayı seviyoruz.

  Gökhan YOLUAÇIK
  Gökhan YOLUAÇIK MNG KARGO - IT Director

Değişim Yönetimi Danışmanlığı mı arıyorsunuz ?

Formu doldurun, uzman danışmanlarımız sizinle iletişime geçsin.

Start typing and press Enter to search

X