Skip to content

VERİ AMBARI (DATA WAREHOUSE)

Veri ambarı (data warehouse), şirketlerin öngörüler elde etmelerini ve verilerini doğru bir şekilde anlamlandırmalarını sağlayarak stratejiler oluşturmalarına yarayan bir veri analiz ve yönetim sistemidir.

Kurumların karar yönetimlerine, daha hızlı ve verimli çalışmalarına olanak tanır ve iç görüler elde etmelerini sağlar.

Veri bilimcileri ve iş analistleri için vazgeçilemez bir kayıt ambarı oluşturur.

VERİ AMBARI (DATA WAREHOUSE)

Veri ambarı (data warehouse), şirketlerin öngörüler elde etmelerini ve verilerini doğru bir şekilde anlamlamlandırmalarını sağlayarak stratejiler oluşturmalarına yarayan bir veri yönetim sistemidir.

Kurumların karar yönetimlerine, daha hızlı ve verimli çalışmalarına olanak tanır ve iç görüler elde etmelerini sağlar.

Veri bilimcileri ve iş analistleri için vazgeçilemez bir kayıt ambarı oluşturur.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Veri ambarı oluşturan şirketlerin en doğru bilgileri elde edebilecekleri bir
“kurumsal hafızası” olur.

Kurumsal Veri Ambarı Modelleme

Kurumsal veri ambarı, tüm verilerinizi dilediğiniz ölçekte kolayca bir araya getirmenizi sağlar. Tüm kullanıcılarınız için analitik panolar, operasyonel raporlar veya gelişmiş analiz olanaklarıyla iç görü elde etmenize olanak tanır.

Bulut veri ambarı

Bulutta ya da şirket içi verilerin analizi için bulut tabanlı bir veri ambarı en iyi çözüm olabilir. Bu tür bir veri ambarı, sonuçları hızlandırmak ve karmaşıklığı azaltmak için verileri analiz etmenizi sağlar. Ayrıca, bulut çözümlerinin sağladığı devreye alma hızını, hızlı ölçeklenebilirliğini ve bütçeleme esnekliğini de elde edersiniz.

Şirket içi veri ambarı

Veriler şirket içerisinde bulunuyorsa, resmi düzenlemeler ya da veri güvenliği politikalarınız verilerinizin buluta çıkmasına uygun değilse, şirket içi bir veri ambarı şirketiniz için en iyi seçim olacaktır. Verilerinizi bulunduğu yerde analiz etmenin sağladığı imkanlar sayesinde verimliliğinizi artırabilir ve büyük miktardaki verileri başka bir ortama taşırken yüksek maliyetlerden kaçınmış olursunuz.

Gerçek Zamanlı Analiz

Canlı akış verilerinden kolayca içgörü elde edilir. Tüm IoT cihazlarından veya web sitesi tıklama akışlarındaki günlüklerden sürekli olarak veri yakalayın ve yakaladığınız verileri neredeyse gerçek zamanlı olarak işler.

Büyük Veriler Üzerinde Gelişmiş Analiz

Makine öğrenimi araçlarını kullanarak elde ettiğiniz analiz verilerinin sonucunda Içgörüler elde eder, eylem planınızı oluşturabilirsiniz.Ölçeklenebilir yapıdaki bu mimari dağıtık yapıda da çalışır.

Hibrit Çözümler Uygulamayı Seviyoruz

PEAKUP olarak hibrit çözümler uygulamayı seviyoruz, Azure ile beraber bulut çözümleri sunan farklı platformlardaki verilenizi kullanarak, analitik çözümler elde etmenizi sağlayacak yöntemleri birlikte sağlayalım.

Veri Ambarı (Data Warehouse) kullanmanın avantajlarından yararlanmak ve kurumsal hafızanızı oluşturmak için bizimle iletişime geçin!