Skip to content

TOP 5 YENİ GELEN MICROSOFT TEAMS ÖZELLİĞİ!

TOP 5 YENİ GELEN MICROSOFT TEAMS ÖZELLİĞİ!

  • Private Channels ( Özel Kanallar)

Microsoft Teams ‘in ilk zamanlarından beri büyük bir çoğunluğun talep ettiği ve geleceğini öğrendiği andan itibaren de heyecanla beklediği özelliklerden biriydi Private Channels. Bu özellik sayesinde yeni ekipler oluşturulmasına gerek kalmadan bir ekip altında erişim yetkisi kısıtlanabilen alt kanallar oluşturabiliyoruz. Örneğin Proje Ekibi adı altında kurulan bir ekibin her projesi için bir kanal oluşturulabilir ve hangi projede kim yer alacak ise o  kişiler sadece görmeleri gereken kanallara dahil edilebilir. Tüm proje ekipleri ise iletişimini “General(Genel)” kanalı üzerinden devam ettirebilir. Bu özellik ekip kalabalığını ortadan kaldırmanın yanısıra bizlere daha kompakt bir çalışma alanı da sağlamış olacak. Bu özelliği kullanmak için yeni bir kanal oluştururken gizlilik ayarları altında “Özel” seçeneğini seçmemiz ve kanala erişmesini istediğimiz kişileri eklememiz yeterli.

  • Multiwindow (Çoklu Pencereler)

Teams içerisinde yapılan her işlem için ayrı ayrı pencerelerde sırasıyla çalışmak durumundayız; örneğin birkaç sohbet ekranını aynı anda görebilme gibi bir fonksiyon bulunmuyor. Çoklu pencere özelliği, bizlere iş akışını kolaylaştır yardımcı olmak için pop-out sohbetler, toplantılar, çağrılar veya belgeleri ayrı pencerelerde açma seçeneği sunacak. Çoklu pencere yetenekleri gelecek yılın başlarında başlamaya başlayacak.

  • Tasks (Görevler)

Tasks; Microsoft To-do, Planner ve Outlook görevleri ile kanalları konsolide ederek kişisel ve ekip içerisinde size atanmış görevlerinizi tek bir yerden yönetmenizi sağlayan bir uygulamadır. Gelecek yılın başlarında sunulacak Tasks, dağınık şekilde duran tüm görevlerimizi önemine, bitiş zamanına göre gruplayarak birleştirecek, hatta listeler, panolar, çizelgeler halinde Teams içerisinden sunacak. Bizce Teams’in tüm uygulamaları kendi bünyesine kabul ediş yolculuğu çok heyecanlı!

Pinned Channels (Sabitlenebilir Kanallar)

Pinlenebilir kanallar ile önemli kanallarımızı listenin başına ekleyebileceğiz ve hızlıca erişebileceğiz. Gittikçe daha özelleştirilebilir hale gelmesi bizlere çalışma kolaylığı sunuyor.

  • Outlook & Teams

Outlook ve Teams arasındaki yeni entegrasyon, konuşmanın nerede gerçekleştiğine bakmaksızın işbirliğini kolaylaştırıyor!  Gelecek senenin başından itibaren, Outlook’taki “Teams’te Paylaş” bağlantısını tıklayarak e-posta sohbetini, maildeki ekleri de dahil ederek Outlook’tan Teams sohbetine veya kanal sohbetine taşıyabileceğiz. Ayrıca, bir konuşmadaki “Daha Fazla Seçenek” tuşuna(‘’ ’’) tıklayarak, Teams’den de Outlook’a konuşmalarımızı paylaşabileceğiz.

Ayrıca Outlook üzerinden aldığımız Teams’te kaçırdığımız aktivite e-postaları içerisinden de zaman kaybetmeden Teams konuşmalarına cevap yazabileceğiz. Teams ve Outlook arasındaki dostluk gittikçe artacağa benziyor.

Teams’in her geçen gün gelişimini heyecanla izliyoruz; geliştirmek için harcanan zaman ve yapılan yatırımlar ortada.  Geleceği açıklanan yeni özelliklerin tamamını burada bulabilirsiniz.