Skip to content

Shared Mailbox’ların Android Cihazlara Eklenmesi

Shared Mailbox’ların Android Cihazlara Eklenmesi

Office 365 üzerinde oluşturduğunuz shared mailbox’ları android cihazlara tanımlama aşamasında zaman zaman sorunlar ile karşılaşmaktayız. Aşağıdaki adımları izleyerek paylaşılan mailboxları ekleyebilirsiniz.

Öncelikle cihazınız üzerinden  Email Uygulamasını Açıp E-Posta Ayarları Bölümüne giriş yapmalısınız. Daha sonra Hesap ekle butonuna basalım.

 

Açılan Pencerede Yeni Hesap Ekle Butonuna Basmalısınız.

 

Açılan yeni pencerede tanımlamak istediğiniz shared mailbox’ın adresini ve şifre alanına ise shared mail box’ı kullanacak kullanıcının şifresini girdikten sonra alt bölümde yer alan Manuel Kurulum butonuna basınız.

 

 

Eposta Adresi Alanına Shared Mailbox Adresini girmelisiniz.
Kullanıcı Adı Alanına yetki verdiğiniz kullanıcının mail adresini girdikten sonra “/” işaretini koyarak paylaşımlı mail adresini yazmalısınız.
Şifre alanına kullanıcının mail şifresini girmelisiniz.

Gelen Sunucu Ayarlarını Ekran görüntüsünde yer alan şekilde ayarlamalısınız.

 

Giden Sunucu ayalarını ekrandaki gibi doldurmalısınız.

E-postaları göndermeden önce doğrulama gerekli alanını seçili olmalı ve Kullanıcı Adı, Şifre alanlarına kullanıcının bilgilerini girmelisiniz.

 

Tüm alanları başarılı şekilde girdikten sonra “Tamam” butonuna basınız. Tamam butonuna bastıktan sonra girdiğiniz bilgileri doğruladıktan sonra Shared Mailbox Android Cihazınıza Başarılı şekilde kurulmuş olacaktır. Tanımlanan Shared Mailbox üzerinden mail gönderip alabilirsiniz.