Skip to content

Powerpoint’te Kendi Resim ve Şekil Tasarımlarınızı Yapmak Ister misiniz?

Powerpoint’te Kendi Resim ve Şekil Tasarımlarınızı Yapmak Ister misiniz?

[vc_row][vc_column][mk_fancy_title font_family=”Roboto” font_type=”google”]Şekiller listesinde bulunmayan farklı şekiller yapmanız gerekiyorsa veya kanvas tablo şeklinde resimler oluşturmak istiyorsanız, Şekilleri Birleştir özelliği ile bunu yapabilirsiniz.[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title size=”18″ font_weight=”bold” font_family=”Roboto” font_type=”google”]Peki bu işlem nasıl yapılır?

[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title font_family=”Roboto” font_type=”google”]Şekiller için işlem adımlarını yazalım ancak aynı işlem adımları şekil ve resim birlikte kullanıldığında da geçerlidir.

1.Slayta 2 adet şekil eklemelisiniz.

2.Slayta eklediğiniz 2 şekli de seçmelisiniz.

(Bir şekli seçtikten sonra, başka şekiller de seçebilmek için CTRL tuşunu kullanabilirsiniz. CTRL tuşu basılı iken, tıkladığınız herhangi başka bir şekle de tıklayarak seçebilirsiniz. Bu özellik resim, simge, diyagram, grafik vb. tüm nesneler için geçerlidir. Excel  ve Word’de geçerlidir, yine Windows’ta da dosya veya klasör seçerken geçerlidir.)

3.Şekilleri seçtikten sonra menü çubuğunda Şekil Biçimi adında bir menu görünecektir.

4.Bu menüdeki Şekilleri Birleştir menu seçeneklerinden istediğiniz bir tanesini seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://peakup.org/wp-content/uploads/2023/12/picture1.png” image_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title size=”18″ font_weight=”bold” font_family=”Roboto” font_type=”google”]Bu menüden amacınıza uygun olan seçeneği seçerek işlemi bitirebilirsiniz. Aşağıda bazı örneklerin uygulaması görülmektedir. Diğer seçenekleri de aynı sekilde uygulayıp, sonuçlarını görebilirsiniz.

Şekillerle Yapılan Uygulama Örnekleri[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://peakup.org/wp-content/uploads/2023/12/picture2.png” image_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://peakup.org/wp-content/uploads/2023/12/picture3.png” image_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title size=”18″ font_weight=”bold” font_family=”Roboto” font_type=”google”]Şekil ve Resim Birlikte Kullanılan Uygulama Örnekleri[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://peakup.org/wp-content/uploads/2023/12/picture4.png” image_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://peakup.org/wp-content/uploads/2023/12/picture5.png” image_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title size=”18″ font_weight=”bold” font_family=”Roboto” font_type=”google”]Diğer seçenekleri de benzer sekilde deneyerek kullanımlarını görebilirsiniz. Sizler de bu özellikleri kullanarak sunum ve raporlarınızda ihtiyacınız olabilecek çok farklı şekil ve resim tasarımları yapabilirsiniz.[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row]