Skip to content

ONEDRIVE İLE HAFIZAM DOLDU ENDİŞENİZ ÇÖZÜLÜYOR

ONEDRIVE İLE HAFIZAM DOLDU ENDİŞENİZ ÇÖZÜLÜYOR

Günümüzde çoğu işimizi teknolojiye güvenerek yapıyor ve ona bağlı olarak yaşıyoruz. Ancak teknolojiye güvendiğimiz kadar teknolojinin hayatımızda bazı zorluklar yaratabileceğinin farkında değiliz. Önemli dosyalarımızı, fotoğraflarımızı veya verilerimizi saniyeler içinde kaybedebilme ihtimalimiz çok da uzak bir senaryo değil. Bilgisayarınıza girebilecek bir virüs veya telefonunuzun bozulması yedeklenmemiş tüm verilerinizi kaybedebileceğiniz anlamına geliyor.

Daha farklı bir senaryodan bakacak olursak; Hepimiz her anımızı fotoğraflamayı seviyor ve önem veriyoruz. Dijitalleşen dünyamızda albümlerimiz artık telefon ve bilgisayarlarımız. Her anımızı fotoğraflamayı sevdiğimiz gibi saklamak da bizim için çok önemli. Bu yüzden de özel bir anınızı fotoğraflamak isterken ‘’saklama alanı dolu’’ uyarısıyla karşılaşmak can sıkıcı olabiliyor. Alternatif çözümler üretmek zorunda kalıyoruz ancak bunlar her zaman kalıcı ve başarılı bir yol olamıyor. Telefonlarınızdaki uygulamaları silmek ya da çok sevdiğimiz fotoğraflardan vazgeçmek, whatsapp’tan gelen fotoğrafların otomatik kaydetme seçeneğini kapatmak çözüm gibi görünüyor olsa da her zaman etkili olmuyor. Bu noktada sizi Microsoft OneDrive ile tanıştırmak isterim. OneDrive kişisel ve iş hayatınızda depolama sorunlarınıza karşı bir çözüm olarak karşınıza çıkıyor ve size verilerinizi verimli bir şekilde kullanma imkanı sunuyor. Böylelikle kaybettiğiniz verilerinizi OneDrive’da bulabiliyorsunuz.

FOTOĞRAFLARINIZI SİLEBİLMEK ÇOK DAHA KOLAY

Android veya iOS telefonlarınızdan Onedrive indirdiğiniz takdirde verilerinizi güvenli bir şekilde depolamaya başlayabilirsiniz. Böylelikle cihazlarınızda bir sorun oluştuğunda dosyalarınızı veya fotoğraflarınızı kaydetme endişesi yaşamazsınız. Verileriniz her zaman OneDrive’da depolanır. Fotoğraflarınızı veya dosyalarınızı herhangi bir ağa bağlıyken OneDrive’nıza aktarabilirsiniz. Böylelikle saklama alanınız dolu uyarısı gördüğünüzde fotoğraflarınızı rahatlıkla silebilir, kendinize alan yaratabilirsiniz. Ayrıca OneDrive, fotoğraflarınızı gün, ay, yıl olarak dosyalayabilme ve fotoğraflarınızın kalitesini ayarlayabilme özelliği sunarak aradığınız belgelere daha kolay erişebilme imkanı sunuyor. Çevrimdışı olduğunuz zamanlarda çektiğiniz fotoğrafları herhangi bir ağa bağlandığınız takdirde OneDrive’da depolanmış olarak görebiliyorsunuz. Böylelikle fotoğraflarınızı silmek artık sizin için daha kolay bir hale gelmiş oluyor.

KİŞİSEL VE ŞİRKET VERİMLİLİĞİNİZİ ONEDRIVE İLE ARTTIRIN

Kişisel ve şirket içi kullanım için uygun olarak geliştirilen OneDrive, verilerinizi her zaman depolar. Şirket içi kullanımlarınızda size şirket hesabınız üzerinden 1 TB’lık yani 1024 GB’lık bir kullanım hakkı sağlanıyor. Limitinize eriştiğinizde ise 5 TB ‘a kadar kullanım alanınız yükselebiliyor. Diğer bir yandan kişisel olarak kullanmak istediğinizde 5 GB’lık kullanım hakkına sahip oluyorsunuz ve belli bir ücret karşılığında depo alanınızı arttırabiliyorsunuz.

Özellikle çalışma alanlarınızda dosyalar ve veriler çok önemli olabiliyor. En ufak bir hatada kaybedilen veriler, şirketler ve kişiler için büyük bir sorun yaratabiliyor. OneDrive sayesinde şirket dosyalarınızı rahatlıkla depoluyor ve herhangi bir olumsuzluğa karşı önceden önleminizi almış oluyorsunuz. Ayrıca OneDrive, depolanan belgelerinize çevrimiçi veya çevrimdışı ulaşabilme olanağı sağlıyor. Çevrimdışı erişim sayesinde internet bağlantınız olmadığı zamanlarda da üretkenliğinizi sürdürebilme imkanı elde ederek en önemli dosyalarınızı her zaman yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

OneDrive’ı kişisel olarak kullanabilmeniz dışında, şirket hesabı kullanımları için tek yapmanız gereken Office365 lisansına sahip olduğunuzdan emin olmanız.