Skip to content

MICROSOFT TEAMS’İN MOBİL APP’İNİ SEVMEK İÇİN 10 NEDEN

MICROSOFT TEAMS’İN MOBİL APP’İNİ SEVMEK İÇİN 10 NEDEN

Hepimizin itiraf etmek istemediği ortak bir bağımlılığı var. Güne başlarken ve günü bitirirken en çok onunla vakit geçiriyoruz. Kaybetme korkumuz had safhada. Onsuz bir saat bile geçirmek mümkün değil. Onunla film izlediğimiz, uzun sohbetler ettiğimiz, sayesinde her yeni şeye en hızlı kavuştuğumuz yetmiyormuş gibi işimize dahil ediyoruz. Sosyal hayatımızla iş hayatımızın tam ortasında duran vazgeçilmezimiz cep telefonlarımız.  Hayatımızdaki çoğu insandan rol çalan cep telefonlarımıza bağımlı olduğumuz konusunda hemfikiriz. Aksini iddia etmeye çalışan ve teknoloji detox’una girenlerin oruçlarını yine telefonlarıyla açtığını biliyoruz. Hal böyleyken biz de günlük rutinimizde yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımızla Microsoft Teams’in nasıl mükemmel uyumu yakaladığını size anlatmak istedik.

Sessiz’e almaktan çekinmeyin

Gün içinde hem sosyal medyadan, hem kişisel mesajlaşma uygulamalarından hem de iş uygulamalarından yoğun bir bildirim yağmuruna tutulduğumuz aşikar. Dükkanı kapatıp Bodrum’a yerleşemeyeceğimize göre zaman zaman bu bildirimlere kısıtlamalar getirebilliriz. Şirketimizle olan tüm iletişimimizi üzerinden sağlayabildiğimiz Microsoft Teams’in Sessiz Saatler özelliğini aktif etmek için uygulama üzerinden şu adımları izleyebilirsiniz. Ayarlar – Bildirimler – Sessiz Saatler

Toplantılarınızda tek tıkla istediğiniz içeriği paylaşın

Cep telefonunuzla toplantı yapıyor olmanız dilediğiniz içeriği katılımcılara sunamayacağınız anlamına gelmiyor. Microsoft Teams’in toplantı odalarında gerçekleştirdiğiniz görüşmeler sırasında PowerPoint sunumlarından, fotoğraf veya belgeye dair pek çok içeriği eş zamanlı katılımcılara gönderebilirsiniz.

Masaüstünde başlayan görüşmelerinizi cep telefonunuza aktarabilirsiniz

Microsoft Teams’in gelişmiş mobil uygulaması, masanıza mahkum olmadan iş hayatınızı mobil olarak devam ettirmenize olanak sağlıyor. Masaüstünde başlattığınız görüşmeyi yarıda kesmeden cep telefonunuza aktararak kesintisiz bir iletişim sürdürebileceğiniz günler çok yakın. Heyecanla bu özelliği bekliyoruz.

Yazmaya mı üşendiniz? O zaman konuşun.

Sesli mesajlar hayatımıza girince iletişimlerimiz hayli renklendi. Bazen yazamayacak kadar yorgun veya aynı anda fiziksel olarak başka bir işle ilgileniyor olmak sizi iletişiminizden koparmasın. Alışveriş yaparken, araba kullanırken veya yemek yaparken bile iş arkadaşlarınızı cevapsız bırakmamanıza olanak sağlayan sesli mesajlar özelliği can kurtaracaktır. Deneyin.

Koyu tema çok havalı

Şu an sosyal medyada popüler olan tüm uygulamalara birer birer gelen koyu tema özelliği Microsoft Teams’de de var.  Cep telefonlarınızı düşük ışıkta kullanmak zorunda kaldığınız anlarda göz sağlığınızı olumsuz etkilememesi için Koyu Tema’yı tercih edebilirsiniz. Gözlerimizi korurken cep telefonlarımızın sarjını da daha az tüketeceğimizi söylemeden geçemiyoruz.

Office Lens ile okunabilir belgeler

Belgeleri taramak için kocaman tarayıcılara ihtiyaç duyduğumuz günler geride kaldı. Microsoft Teams’in sohbet alanında bulunan fotoğraf çekme özelliğine şimdi de Office Lens entegrasyonu geldi.  Dijital olarak arşivlemek istediğiniz belgeyi veya beyaz tahta notlarını kameranın beyaz tahta veya belge moduyla kaydedebilirsiniz.

Microsoft Teams eklentilerini dilediğiniz gibi düzenleyin

Adeta bir uzantımız haline gelen cep telefonlarımızı dilediğimiz gibi yönetebilmemiz iyi hissettirken Teams’imizi de neden düzenleyemeyelim? Artık Microsoft Teams’in uygulamalarını da ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize göre uygulama barından sürükle bırak yöntemiyle düzenleyebilirsiniz.

Konum at

Ofis dışında çok vakit geçirenler veya birden fazla ofisi olan şirketlerin çalışanları. Artık konum göndermek için başka bir uygulamaya geçmenize gerek yok. Sohbet kanalınızda en altta bulunan üç noktaya tıklayın ve konumunuzu dilediğiniz kişiyle paylaşın.

Hiçbir mesaj gözden kaçmasın

Bildirim yağmurunda gözden kaçmaması gereken veya o an okuyamadığınız mesajları kolayca okunmamış olarak işaretleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken mesajın üzerine gelip sola kaydırmak.

Vardiyalar özelliği ile tüm kontrol sizde

Mesai saatleri değişkenlik gösteren bir çalışansanız Microsoft Teams’in Vardiyalar özelliği kontrolü size bırakıyor. Bu özellikle vardiyalarınızı görüntüleyebilir, düzenleyebilir hatta bildirim almaya ayarlayabilirsiniz.