Skip to content

MICROSOFT LOOP İLE TEK, ESNEK VE İŞBİRLİKÇİ BİR TUVAL

MICROSOFT LOOP İLE TEK, ESNEK VE İŞBİRLİKÇİ BİR TUVAL

MICROSOFT LOOP, KULLANICILARA İŞLERİ İÇİN TEK, ESNEK VE İŞBİRLİĞİNE SAHİP BİR TUVAL SUNAR

 

Merhaba sevgili okular,
Bugünkü yazımızın konusu Microsoft Loop.

A Microsoft Loop workspace, where teams can add thoughts and express themselves through emojis.
Microsoft Loop, güçlü ve esnek bir tuvali, Microsoft 365 uygulamalarında özgürce hareket eden ve senkronize kalan taşınabilir bileşenlerle birleştirerek ekiplerin birlikte düşünmesini, planlamasını ve oluşturmasını sağlayan yeni bir uygulamadır.

Microsoft Loop üç temel öğeden oluşur: Döngü (Loop) bileşenleri (önceden Akışkan bileşenleri), Döngü sayfaları ve Döngü çalışma alanları. Bu öğeler, Fluid Framework açık kaynak platformunda oluşturulmuştur ve büyük ölçekte gerçek zamanlı işbirliği sağlar. Microsoft Loop bileşenleri, önümüzdeki aylarda Microsoft Teams, Outlook ve OneNote gibi Microsoft 365 uygulamalarında önizleme olarak kullanıma sunulacak ve sonrasında bunları daha fazla Microsoft Loop işlevi izliyor olacak.

 

  • Döngü bileşenleri, kullanıcıların bir Döngü sayfasında, bir sohbette, e-postada, belgede veya çevrimiçi toplantıda işlerini tamamlamalarına ve iş akışında işbirliği yapmalarına olanak tanıyan atomik üretkenlik birimleridir. Döngü bileşenleri listeler, tablolar ve notlar kadar basit veya Dynamics 365’ten bir müşteri satış fırsatı kadar karmaşık olabilir. Döngü bileşenleri Microsoft 365 uygulamalarında eşitlenmiş durumda kaldığından, kullanıcılar her zaman en güncel bilgilerle çalışır.
  • Döngü sayfaları, kullanıcıların bileşenlerini düzenleyebilecekleri ve bağlantılar, dosyalar veya veriler gibi yardımcı öğeleri kendi özel proje ihtiyaçlarına uygun şekillerde çekebilecekleri esnek tuvallerdir. Döngü sayfaları küçük başlayabilir ve fikirlerin boyutuna uyacak şekilde büyümeye devam edebilir.

Microsoft Editor with Context IQ suggests a relevant file, document, or person you may want to include based on similar subjects or because you’ve created or worked on them before.

  • Döngü çalışma alanları, kullanıcıların projeleri için önemli olan her şeyi görmelerine ve gruplandırmalarına olanak tanıyan paylaşılan alanlardır. Döngü çalışma alanları, kullanıcıların herkesin üzerinde çalıştığı şeyleri yakalamasını, fikirlere tepki vermesini ve paylaşılan hedeflere doğru ilerlemeyi izlemesini kolaylaştırır.

Microsoft Editor with Context IQ suggests a relevant file, document, or person you may want to include based on similar subjects or because you’ve created or worked on them before.

Döngü Bileşenleri

Döngü bileşenleri sürekli olarak eklenmeye devam etmektedir. Yeni eklemeler arasında oylama tablosu ve durum izleyici bulunmaktadır. Oylama masası, fikir üretme ve karar vermeyi yönlendirmeye yardımcı olmak için bir ekip olarak beyin fırtınası yapmayı, seçmeyi ve karar vermeyi kolaylaştırır. Durum izleyici, bilgi toplamaya, ilerlemeyi izlemeye ve ekip genelinde projenin güncel bir görünümünü korumaya yardımcı olur.

Ayrıca, Dynamics 365 kayıtlarından başlayarak iş akışlarınızı kolaylaştıracak yeni Döngü bileşenleri eklenmektedir. Uygulama geliştiricileri ayrıca mevcut mesaj uzantıları uygulamalarını ve Microsoft Graph Connector entegrasyonlarını minimum yatırımla genişleterek Loop bileşenleri oluşturabilecekler. Daha spesifik ayrıntılar gelecek yıl Microsoft Build ile beraber paylaşılıyor olacak.

Bu yeni bileşenlere ek olarak, önceden duyurulan gündem, notlar ve görev listesi bileşenleri, Outlook, Teams ve OneNote’taki yeni toplantı notları deneyimlerinin bir parçası olarak yakında kullanıma sunulacaktır. Kullanıcılar, Outlook veya Teams’teki takvim davetlerine notlar ekleyerek, Teams toplantısı sırasında toplu olarak notları yakalamak ve eylemleri takip etmek için toplantı öncesinde davetlilerle gündemde işbirliği yapabilir.

 

Yeniliklerden haberdar olmak için blog sayfamıza göz atmayı unutmayın.

Yeni özellikler ve güzel haberlerle görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın. 👩🏻‍💻