Great Place to Work Best Workplaces for Women

PEAKUP, Kadınlar için Türkiye’nin Harika İş Yerleri Listesinde yerini aldı

 Kurum kültürü içerisindeki çalışan deneyimini ölçümleme imkanı sunan ve 30 yıllık araştırma verilerine dayanan tek çalışan deneyimi platformu olan Great Place to Work®,  Kadınlar için Türkiye’nin Harika İş Yerleri Listesini açıkladı. PEAKUP çalışanları tarafından değerlendirildiği anket sonucu “Best Workplace for Women” ödülünü alarak bu yıl tüm Great Place To Work ödüllerinin sahibi oldu.

Dünyadaki gelişmeleri dikkatle takip eden genç, yenilikçi ve son derece profesyonel bir ekibe sahip olan PEAKUP, çalışanları tarafından değerlendirildiği anket sonucu “En İyi İşveren Ödülü”nün sahibi oldu. Great Place to Work Sertifikası’nı da ikinci kez alırken, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ödül töreninde Kadınlar için Türkiye’nin Harika İş Yerleri Listesine girmeyi başardı.

Great Place to Work Sertifikası şirket içerisinde güven kültürünü sağlamlaştırmış ve çalışanları tarafından başarılı bulunan şirketlere veriliyor. GPTW Türkiye “Kadınlar için En İyi İş Yerleri” 2021 listesini oluştururken güven kültür endeksi, hem tüm çalışanlar için hem de kadın çalışanlar özelinde en az %80 olan organizasyonları dikkate alıyor. Kadın çalışanların desteklenmesine yönelik uygulamaların şirket stratejisinin bir parçası olması, şirket içi motivasyonu ve güveni yükseltme konusunda önemli adımlar atan PEAKUP, çalışanları için birçok farklı proje ve yöntem uyguluyor. Özellikle pandemi döneminde iletişimlerini daha da güçlendiren ve hibrit çalışma düzenine geçen PEAKUP, bu dönemde kurum içi iletişimini en üst seviyede tutmayı başardı.  Çalışma ortamlarında eğlenceyi ve rahatlığı ön planda tuttukları ofislerinde oyun makineleri, dinlenme alanları, renklere göre ayrıştırılmış ve özel olarak dekore edilmiş mekanlar, söyleşi, sohbet sahası ve çeşitli enstrümanlardan oluşan müzik alanı bulunuyor. Ofise girdiğiniz an neon ışıklar, Chevrolet model araba, sallanabileceğiniz bir salıncak ve güler yüzlü genç bir ekip sizi karşılıyor.

Çalışan memnuniyeti ve bağlılığı üzerine düzenlenen kişisel gelişim eğitimleri, esnek haklar, şirket içi motivasyonu ve güveni yükseltici uygulamalarla birlikte çalışanlara sunulan kariyer gelişim imkanları da PEAKUP’ın insan kaynağına yaptığı yatırımlar arasında yer alıyor.

“İnsan Kaynağına Yatırımımız ve Çalışan Memnuniyetimiz Başarımızın Kaynağı”

PEAKUP’ın kısa zamanda hızlı büyümesinin ardında büyük bir ekip çalışmasının bulunduğunu belirten PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı, “PEAKUP’ı oluşturan ekibin mutluluğu bizim için her zaman ön planda oldu. Çalışma ortamımızın huzuru, birbirimize olan güven duygumuz ve açık bir iletişim ortamına sahip olmamız bizi her zaman daha ileriye götürdü. Ekibimiz için aldığımız her karar, yaptığımız her çalışma bizlere sürdürülebilir bir büyüme ve başarı olarak geri döndü. Yaptığımız çalışmalar ve uyguladığımız yöntemler de gösteriyor ki iki yıldır üst üste Great Place to Work sertifikasını almaya hak kazanırken benim için en anlamlı ödüllerden birini, Kadınlar için Türkiye’nin Harika İş Yerleri Listesine yerimizi aldık. Bu sertifikayı almamıza vesile olan harika ekibimize emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kıdemli İnsan Kaynakları uzmanı Fulya Akıncı ise “Ekip olarak birincil önceliğimiz PEAKUP’ın insanlar için huzurlu bir iş yeri olmasını sağlamak. Departman gözetmeksizin insanların birbirine koşulsuz güvenebildiği, işini keyif alarak yaptığı ve en önemlisi “PEAKUP zaten benim için en iyisini düşünür” hissiyatıyla hareket ettiği bir yer olmak için çabalıyoruz. Bugüne kadar çok başarıya imza attık ancak bu ödül aralarında en kıymetlisi. Özellikle dünya genelinde cinsiyet eşitsizliği gibi konuların konuşulduğu bu zamanlarda bu ödüle layık olmak çok anlamlı. Bizler, bu içerikte ödül kategorilerine ihtiyaç duyulmayan o güne kadar elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Start typing and press Enter to search

X