Skip to content

COVID-19, PEAKUP’ın Hızını Kesmedi / Enterprise Next

COVID-19, PEAKUP’ın Hızını Kesmedi / Enterprise Next

Başarılı performansı ile Deloitte Technology 2019 Fast 50 listesine üçüncü kez giren yüzde yüz yerli sermayeli yazılım firması PEAKUP, İngiltere ofisini de açarak büyümesini sürdürüyor.

Dünya çapında teknoloji firması olma yolundaki hedeflerine doğru hızla ilerlediklerini kaydeden PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı, “Kaliteli ve katma değerli hizmetlerimizi sunmak adına çıktığımız bu yolda, küresel bir marka yaratabilmek için çalışmaya devam ediyoruz. Sekizinci yılımıza girerken, ürünlerimizi yurt dışına yaygınlaştırma stratejimize uygun bir adım olarak, yapılanmamızı gerçekleştirerek çalışmalarımızı bu yılın Temmuz ayı itibarıyla PEAKUP TEKNOLOJİ AŞ unvanı ile sürdürmeye başladık. Bu süreçte; ülkemizin teknoloji ihracıyla kalkınacağına inanarak yetkin, genç ve motivasyonu yüksek ekibimizle PEAKUP’ı küresel ölçekte bir teknoloji şirketi haline getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Bunun ilk adımı olarak da İngiltere’de yüzde yüz sahibi olduğumuz bir şirket açtık” dedi.

ABD pazarı sırada

Bugüne kadar dış yatırım almadan iç kaynaklarıyla büyüyen PEAKUP, geçtiğimiz Temmuz ayında Londra’da ofis açtığı ofisin ardından gözünü ABD pazarına çevirdi. PEAKUP, Londra ofisi aracılığıyla İngiltere başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine de ilk olarak yeni nesil pazarlama teknolojisi ürünü olarak kendi geliştirdiği Sign&Go ile giriş yaptı. PEAKUP’ın yurt dışı hedefleri arasında COVID-19 sürecinin tamamlanmasının ardından 2020 yılında ABD pazarına girmek de bulunuyor.

PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı ile gerçekleştirdiğimiz röportajın detaylarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.