Eğitimlerimize katılan kişilerin Microsoft Office uygulamalarını daha verimli kullanarak zamanı etkin değerlendirebilmesi, günlük iş akışını hızlandırabilmesi ve doğru analizlerle katma değer yaratabilmesi hedeflenmektedir. 

PEAKUP eğitimlerini tamamlayan katılımcılar eğitimden sonrası video, makale ve düzenli aylık bülten içerikleri ile Microsoft Office uygulamaları konusunda bilgi edinmeye devam ederler.

egitim_servisi
Eğitim HizmetleriOffice programlarının etkin, hızlı ve doğru şekilde kullanılması için profesyonel danışmanlarımız tarafından verilen uygulamalı eğitimlerdir.
danismanlik_servisi
Danışmanlık Hizmetleriİçinden çıkamadığınız makro dosyalarını, geliştirmek istediğiniz formları ve tüm Office uygulamalarındaki düzenlemeleri en kısa sürede sizin için yapalım.
destek_servisi
Destek HizmetleriMicrosoft Office uygulamalarında takıldığınız her an bize danışın, canlı destek hattımızdan hızlıca yanıt alın ve hiç zaman kaybetmeden, işinize devam edin!


Office bilgi seviyenizi en doğru biçimde değerlendirelim! Bilgi seviyesi birbirine yakın kişilerle eğitim almanın keyfini yaşayın!

Standart değil özel eğitim içeriği ile iş hayatında sizi en öne geçirecek bilgileri öğrenmeye hazır olun!

Konusunda uzman eğitmenlerle gerçek iş senaryoları üzerinde çalışalım!

Eğitimde notlar için endişe etmeyin. Biz size eğitim materyallerimizi veriyoruz!


Eğitimden sonra vedalaşmıyoruz! Size özel portaldan ulaşacağınız eğitim değerlendirme anketimize ve ilerleme durumunuzu değerlendirebileceğiniz sınavımıza bekliyoruz.

İstediğiniz her an eğitim konu tekrarı yapmanız için onlarca video eğitim materyali hazırladık! Eğitim sonrasıda size özel kullanıcı hesabı ile İzleyin, öğrenin!

Eğer siz gelmezseniz biz sizdeyiz. Her ay işinizi hızlandıracak kısayollar, öğrenidiklerinizi hatırlatacak kısa anketler ve makaleler içeren bültenmizi e-posta adresinize gönderiyouz!

Çalışırken sorunlarla karşılaştığınızda canlı Office Destek Hattını arayarak anında destek alabilirsiniz. Sorun, cevaplayalım. Siz diğer yandan şirketinize değer katmaya devam edin!

Neden PEAKUP’la Microsoft Office eğitimleri ?

Excel

Şirketinizde Word kullanımı var mı? O halde, düz metin yazanlar için bile hızlandırıcı bir çok önerimiz var! Word programında bir çoğumuz düz metin yazarken bile bir çok sorunla karşılaşırız, tablolar, grafikler, resimler devreye girdiğinde işler biraz daha karmaşıklaşır. Ancak programı öğrenmeye başladığınızda, bu sorunları neden yaşadığınızı ve sorunları yaşamamak için birçok yöntem olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda Word uygulamasında yapabileceğinizi tahmin etmediğiniz kompleks işlemleri birkaç tıklama ile hızlıca gerçekleştirebileceksiniz. Hemen hemen hepimizin doküman hazırlamak için Word kullandığını düşünürsek, çalışanların Word yetkinliğini arttırarak hızlı bir şekilde doküman çıkarmasını sağlamak; kişinin mesaisine geri kazandırdığı zamandan ziyade, şirket içerisinde yazılı dokümantasyonların hazır olmasıyla işe başlayan departmanların da biran önce harekete geçmesini sağlayacak ve şirketinizin verimliliğine katkı sağlayacaktır.

Bir metni bir sonraki sayfanın başına getirmek için genellikle çoğumuz, metin istediğimiz yere gelene kadar Enter tuşuna basmış, ancak tam doküman tamamlandı derken, sonradan o metnin sayfanın ortasına kaydığını görmüşüzdür. Aynı işlemi Word’ün kesme koyma yöntemiyle ( CTRL + Enter) yaptığınızda metnin kaymadığını göreceksiniz.

 • Word’ün, Outlook ile entegre çalışma özelliği sayesinde dini bayramlar/yeni yıl gibi özel zamanlarda, sadece birkaç dakikanızı ayırarak müşteri listenizdeki yüzlerce kişiye isimleri ile hitapla başlayan mail gönderimi gerçekleştirebileceksiniz.
 • Word, şirket içi ya da müşterilerle mutabık kalınması gereken dokümanlarda iletişiminizi hızlandırmak için etkili yöntemler sunar. Örneğin Yazılım ekibi ile analist arasında gidip gelen analiz dokümanı üzerinde ya da müşteriniz ile paylaştığınız sözleşmelerinizde anlaşmaya çalışırken, tarafların doküman üzerine yazdıklarını/değişiklikleri izleyebilecek, notlar ekleyebileceksiniz.
 • Dokümanınıza dikey sayfaya sığmayan yatay geniş bir şema eklediğinizde, şemayı küçülterek sayfaya sığdırmak yerine, yalnızca o sayfanın hizalama ayarını yatay olarak ayarlayabileceksiniz.
 • Dokümanlarınızın kurumsal imajını koruyan logo, sayfa numarası, arkaplan resmi gibi öğeleri birkaç dakika içerisinde ekleyebileceksiniz.
 • Grafik, Tablo, Resim ve SmartArt’lara hakim olarak kolayca düzenleyebilecek, dokümanlarınızı zenginleştirebileceksiniz.

Word

Excel, basit anlamda veri girişinden, finansal hesaplamalar yapmaya olanak sağlayacak kadar kapsamlı bir uygulamadır. Bankalar, kamu kurumları, İlaç ve Tekstil vb birçok sektör yoğun bir şekilde Exceli kullanarak, mali analiz tabloları, satış istatistikleri, personel maaşları ve SSK primleri, gibi bir çok listeyi Excel’de tutmakta ve üzerinde ilgili hesaplamaları yapmaktadır. Bir çok firmanın onlarca kritik işlemi takip amacıyla kullandığı Excel’in, hatasız ve hızlı sonuçlar dönebilmesi için kullanıcıların Excel’i iyi seviyede kullanmaları gerekmektedir. Ancak yıllar içerisinde eğitimlerimizden edindiğimiz tecrübelere dayanarak çok net söyleyebiliriz ki, Satış, Muhasebe ve hatta Bütçe ve Raporlama gibi uzun yıllardır Excel üzerinde çalışan departman personelleri dahil çoğu zaman kalıplaşmış bazı yöntemler dışında kendilerini hızlandıracak farklı ve yeni yöntemlerden haberdar değiller. Eğitimlerde, işlerini kolaylaştıracak birçok özellik ve yöntemle tanışan kullanıcılar, Excel’in derinliğini keşfetmekte ve işlerine yarar bilgiler edindikleri için eğitimden yüksek seviyede memnuniyetle ayrılmaktadırlar. Excel Eğitimi; IK, Muhasebe, Satış, Finans, İdari İşler, Bütçe ve Raporlama’ya kadar tüm departmanların verimliliğini doğrudan etkileyebilecek en önemli eğitimlerden biridir.

 • Yıllık satışlarınızı listelediğiniz bir tabloda geçen yılla bu yıl arasındaki büyüme oranı % 5in altında olan satırlar kırmızı ile işaretleyebilirsiniz
 • Tüm grup satışlarını ürün ve Satış Temsilcisi bazında gösteren bir tablo üzerinden, otomatik olarak her gruba özel sayfalar oluşmasını sağlayabilirsiniz
 • Farklı Sayfalarda Bulunan Yıllara Göre Personel İzinlerini Tek Bir Sayfada Düşeyara İle birleştirebilirsiniz
 • Excel sayfalarınızdan yalnızca istediklerinizi yazdırabilirsiniz
 • Makro ile tek tuşla, satış ekibinizden gelen birden çok Excel dosyasının otomatik olarak açılıp, verilerin kopyalanıp kendi Excel sayfanıza alt alta yapıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

PowerPoint

Şirketinizi temsilen müşterilerinize ya da şirket içinde yöneticilerine sunum yapan departmanlarınız var mı? Excel, Word, PowerPoint, Outlook her sektörden her şirketin iş sürekliliğini sağlayan 4 temel program. Personelinizin bu programlar üzerindeki yetkinliği, sizlere farklı açılardan olumlu katkılar sağlar. Satış ekipleriniz ya da firmanızın yüzü olan diğer insanların en güçlü yardımcısı hazırladıkları sunumlardır. Satış personelinizin, grafik ve görselleri doğru kullanarak, kısa cümlelerle etkileyici sunumlar hazırlayabilmesi, müşterilerinizi olumlu yönde etkileyecektir. Ayrıca, başarılı bir şekilde tamamladığınız bir IT projesini üst yönetime sunarken, iyi bir sununun sunumunuza eşlik etmesi, başarınızı en iyi şekilde ifade etmenizi ve yeni proje atılımlarınızda desteklenmenizi sağlayacaktır. Ancak kullanıcılar, çoğu zaman sunum hazırlama kısmını en sona bırakır ve yeterli zamana sahip olmazlar. PowerPoint, çok kısa sürede başarılı sunumlar hazırlamanız için birçok özelliğe sahiptir. 

 • Logosuna tıklayamadığınız slaytlar canınızı sıkmasın, muhtemelen logo Asıl Slayt’a eklenmiştir. Asıl Slayt Özelliğini öğrenin sununun hakimiyeti siz de olsun! Asıl Slayt ile sununuzdaki arka plana müdahale edebilir, tüm slaytlara bir defada şirket logonuzu ekleyebilirsiniz.
 • Power BI kullanıyorsanız, güncel Power BI grafiklerinizi tek tuşla PowerPoint sunumlarınızda görüntüleyebilirsiniz. Böylece grafik güncelleme zahmetinden kurtulabilirsiniz
 • Siz de çok slaytlı sunular hazırlıyor musunuz? Slaytlarınızı sıralarken zaman kaybetmeyin. Slayt sıralayıcı ile sıralamak çok kolay!
 • Çok sunum, Tek Powerpoint sunusu! Aynı sunu üzerinden, farklı gruplara sunumlar yapıyorsanız, istediğiniz slaytların gruplara göre gizlenmesi/gösterilmesini sağlayabilirsiniz! Aynı sunu İstanbul bölgesinde sunumunuzda 1,2,3,10,11,12… slaytları gösterirken, İzmir Bölgesindeki sunumunuzda 1,2,5,6,7,12. slaytları göstersin!
 • Grafik, Resim, SmartArt nesnelerine hakim olabilir, kısa sürede görselliği yüksek, etkileyici sunumlar hazırlayabilirsiniz.
 • Sunumlarınızı hareketlendirmek ve izleyicileri büyülemek Morph özelliği artık çok kolay! Anlattığınız ürünün mekanik parçalarını tek tıkla dağıtın, her birini ayrı ayrı anlatın ve tek tıkla ürünün bütün haline dönmesini sağlayın!

Outlook

Outlook, mail ve takvim özellikleriyle bir nevi şirket motorunuzun dişlilerinden biri ve şirketinizden dış dünyaya açılan kapıdır. Aynı zamanda şirket içerisinde, kararların alınması, ekibin iş birliği içinde olması ve işlerin yürümesi için köprü vazifesindedir. İşlerin yürümesi için bu denli önemli bir uygulamanın mail alma gönderme hizmetini basitçe sunduğunu sanmamız yanlış olur. Sektör ya da departman farketmeksizin bir çoğumuzun, gün içerisinde sık sık kullandığı bu program, mail alma gönderme faaliyetlerimizi, kullanım alışkanlıklarınıza göre şekillendirebilmenizi sağlayacak ve hızlandıracak bir çok özelliğe sahip. Ayrıca takvim özelliği ile şirket içi ve dışındaki kontaklarınızla tüm iş hayatınızı planlayabilirsiniz. Toplantı daveti oluşturma, güncelleme, tekrar eden toplantılar oluşturma gibi işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Telefondan sonra, şirket içi ve müşterilerle iletişimin en büyük aracı olan Outlook’un, kullanıcınlar tarafından daha etkin kullanılması firmaların sağlıklı iletişim anahtarlarından bir tanesidir Satış personelinizin, grafik ve görselleri doğru kullanarak, kısa cümlelerle etkileyici sunumlar hazırlayabilmesi, müşterilerinizi olumlu yönde etkileyecektir. Ayrıca, başarılı bir şekilde tamamladığınız bir IT projesini üst yönetime sunarken, iyi bir sununun sunumunuza eşlik etmesi, başarınızı en iyi şekilde ifade etmenizi ve yeni proje atılımlarınızda desteklenmenizi sağlayacaktır. Ancak kullanıcılar, çoğu zaman sunum hazırlama kısmını en sona bırakır ve yeterli zamana sahip olmazlar. PowerPoint, çok kısa sürede başarılı sunumlar hazırlamanız için birçok özelliğe sahiptir. 

 • CC’de olduğunuz maillerin renginin gri olması, daha önemli maillere odaklanmanızı kolaylaştıracaktır, Outlook koşullu biçimlendirme ile belirlediğiniz özelliklere uyan mailleri renklendirerek, posta kutunuza bir bakışta mailleri gruplayabilirsiniz.
 • Müşterilerinizden «Teklif» konulu mail geldiğinde, tek tuşa basarak, «mailiniz tarafıma ulaştı, size en kısa zamanda dönüş yapacağım.» şeklinde bir mail gönderilmesini sağlayabilirsiniz!
 • Outlook ile mailleriniz için klasörler oluşturup, kurallar belirleyerek ekip arkadaşlarınızdan / yöneticinizden gelen maillerin direkt ilgili klasöre düşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bir Anket uygulamanız yok mu? Outlook varsa işe devam edin! Oylama düğmelerini kullanarak, ekip içinde ya da firmanıza anketler uygulayabilir, cevapları tek ekrandan topluca görerek hızlıca kararlar alabilirsiniz.
 • Outlookta gönderdiğiniz maillerde kendinize hata payı verebilir, gönder butonuna bastıktan sonra maillerinizin birkaç dakika gecikmeli gitmesini sağlayabilirsiniz
 • Ek’tedir deyip, ek’i boş bıraktığımız zaman oldu mu? Ekini unuttuğumuz, içeriğini hatalı yazdığımız maillerde alıcıya mahcup olmamak için, alıcı henüz okumadıysa gönderdiğiniz maili posta kutusundan geri çekebilirsiniz.

İletişim

Microsoft Office eğitimlerimizin güncel içeriklerini incelemek ve eğitim planlarınızı oluşturabilmek için Eğitim İçerikleri sayfamızı ziyaret edin.

İletişim

Start typing and press Enter to search