LET POWER PLATFORM DEAL WITH YOUR ROUTINE WORKS FOR YOU

powerapps_site_ingilizce1

The applications we develop enable you to automate your manual processes by digitizing your manual business processes. The fact that the created applications can run on the browser or on mobile devices allows you to run your business processes from anywhere and everywhere.

OUR BUSINESS PARTNERS DARED TO DREAM, AND WE DARED TO MAKE THOSE DREAMS COME TRUE..

Onboarding Uygulaması

Pandemi boyunca işe alımlar da devam ederken bu süreçte işe alınacak personelin özgeçmişlerine ortak bir ara yüzden ulaşmak ayrı bir önem kazandı.
Malaysia Airports için geliştirdiğimiz Onboarding uygulamasında; Personel CV bölümlerinde yer alan Kişisel Bilgiler, Eğitim Bilgileri, İş Deneyimi, Sertifika ve Kurs Bilgileri, Beceriler, diğer ek bilgiler ve KVKK metinleri, IK departmanının en çok ihtiyaç duyduğu bilgileri içerir.
Uygulama üzerinden işe başlayacak personel için özellikle Bilgi Teknolojileri ekibine, personelin yöneticilerine ve diğer ilgili departmanlara anında bildirilir. BT ve IK Ekibi uygulama üzerinden personel taleplerini ve oluşturulma durumlarını çeşitli göstergelerle kolayca takip edebilir ve oluşturulan kullanıcılar BT ekibi tarafından tamamlandı olarak işaretlenebilir.

new-project-1

Sales Gamification

Çalışan bağlılığını, motivasyonunu ve iş verimliliğini artırmak için şirket içi faaliyetler düzenlenmesi çalışanların şirkete olan güvenini ve bağlılığını artırır.
İş ortaklarımızdan Perfetti Van Melle için oluşturulan Sales Gamification uygulaması ile çalışanların satışları ve satış sırasında çekilen resimlerinden Teams üzerinden gerçek müşterilerle görüntülü görüşme yaparak puan kazandıkları yarışma uygulaması hazırlandı. Yarışmanın sonunda en çok puanı alan finalistlere ödüller dağıtıldı.

new-project-2

Şube Denetimi Uygulaması

Hazırlanan bu uygulama ile Koton mağaza denetimleri yapılmaktadır. Denetimi yapan personel, mağazaya bir vardiya planlıyor ve mağazaya geldiğinde check-in yapıp mağazanın denetim kriterlerine yanıt vererek mağazayı puanlıyor. Denetim sonuçları, PDF belgesi ile mağazaya bildiriliyor. Mağazadan çıkarken check-out yapılıyor. Bu sayede personel vardiyaları ve mağaza puanları Power BI raporları ile izlenebiliyor.

koton

PowerApps İle Geliştirilen Ürünler

CONTACT US TO HAVE A SPECIAL APPLICATION DEVELOPED FOR YOUR INSTITUTION!

PowerApps
PowerApps

With PowerApps, the application development platform, you can bring the applications you dream of come to life. If you want to design your workflows and develop your own application, you can apply to our Power APPS trainings.

POWER AUTOMATE
POWER AUTOMATE

As a cloud-based service, Power Automate becomes your biggest assistant in your daily work routines and saves you a lot of time. It sends e-mails for special days such as birthdays on your behalf and speeds up processes that require approval such as expenses and advances. It enables you to work more productively in a shorter period of time by automating your business processes.

POWER BI
POWER BI

Power BI is a business intelligence solution that allows you to quickly see the instantaneous status of the entire organization or analysis of departments on a mobile phone, tablet or computer. It allows you to create interactive reports to visualize the applications you create and to perform performance analysis.

Turning your ideas into real applications has never been easier!

facebookicon
facebookicon-1
facebookicon-2
facebookicon-3
microsoft_ondrive-logo-4
facebookicon-4
facebookicon-5
facebookicon-6

Frequently Asked Questions

Power Apps is a product that allows you to develop customized mobile applications based on your company’s needs.

You can use it for free with your Office 365 license as long as we establish free connections.

It takes around 7-10 days to prepare a specific mobile application for you.

You can get the fastest solution to the processes you want to digitize in your company with Power Apps. Mobile application support can be provided in many different areas such as project follow-up and recruitment processes.

No, you can use the application on Teams and on web as well.

You can get to the sufficient level of Power Apps knowledge to make the application you want yourself with a 4-day training.

Data connections include free or paid versions, depending on the type of connection you need. Additional licensing models are in question for the connections that you will see as Premium connectors in the lists and are charged.

Our References

microsoft_excel-logo-9
microsoft_excel-logo-8
Powerapps
Powerapps
Powerapps
Powerapps
Powerapps
Powerapps
Powerapps
Powerapps
microsoft_excel-logo-7
microsoft_excel-logo-8
microsoft_excel-logo-9
microsoft_excel-logo-10
microsoft_excel-logo-11

Start typing and press Enter to search

X